AMFÍK BUKOVINA  |   Aktuality  |   Kalendář akcí  |   Fotogalerie  |   Restaurace  |   Ubytování  |   Svatby a oslavy  |   Pro firmy a konference  |   Pro školy  |   Kontakty

Pro školy

Pro školy a další organizace pracující s dětmi a mládeží nabízíme řadu programů. Veškeré nabízené aktivity je možné nastavit takříkajíc „na klíč.“ Po osobní dohodě vytvoříme programovou nabídku pro Vaši akci, ať již se jedná o školní výlet, školu v přírodě nebo jiný typ pobytu.

Atmosféra, z.s.

Zapsaný spolek Atmosféra je spolek zajímající se o zdravý životní způsob, výchovu přírodou a zážitkovou pedagogikou. Díky týmu věrných instruktorů a dalších dobrovolníků dokáže spolek dát těmto krásným slovům smysl a reálnou podobu. S pomocí prostředků zážitkové pedagogiky a zkušenostního učení se v našich programech zaměřujeme především na rozvoj v oblasti osobnostně-sociální, environmentální a mediální výchovy. Naším cílem je poskytnout prostor k celistvému rozvíjení žáků a třídních kolektivů a podpořit tak školy v naplňování jejich cílů.

Nabízíme zajímavé, nevšední a atraktivní programy, zprostředkováváme silné zážitky. Jsme tak připraveni na náročnou výzvu – zaujmout dospívající mládež ve třetím tisíciletí.

Školní výlety

Připravujeme programy šité na míru podle přání třídních učitelů a žáků. Zajišťujeme jednodenní i vícedenní školní výlet kdekoliv v České republice. Program vedeme tak, aby se žáci nejen dobře bavili, ale také přirozenou cestou zlepšovali své vztahy ve třídě. Do programu zahrnujeme celodenní outdoorové i indoorové aktivity (zaměřené na komunikaci, spolupráci a toleranci v kolektivu), nízké a vysoké lanové překážky, lukostřelbu a zábavné celovečerní programy. Vše plánujeme a konzultujeme po dohodě s třídním učitelem. Vyřizujeme organizační záležitosti (dopravu, ubytování, pojištění). Zajišťujeme školené instruktory zážitkové pedagogiky, zdravotníky, lanové instruktory a lukostřelce. Převezmeme odpovědnost za žáky během programu. Vše přizpůsobíme Vašim přáním a potřebám.

Kurzy na rozvoj kolektivu
Na kurzu pokládáme základy pravidel chování mezi studenty. Pozitivním směřováním skupinové dynamiky rozumíme mimo jiné i prevenci rizikového chování. Programy vedou kvalifikovaní instruktoři, včetně školených zdravotníků. Cílem pestrého programu je dát každému účastníkovi možnost ukázat své schopnosti a pomoci mu tak k nalezení svého místa v kolektivu.

Lanové programy
Program zahrnuje veškeré činnosti s lanem. V našem podání jsou to především nízké lanové překážky, tedy soustavy lan a dalších pomůcek napnutých mezi dvěma či více stromy. Úkolem účastníků je dostat se od jednoho stromu k druhému za pomocí svých spolužáků. Účastníci pracují ve skupinkách kolem pěti osob, kdy jeden nebo více z nich překážku překonává a ostatní jej jistí. Účastníci se na překážce vystřídají a poté postupují na další překážku. Cílem programu je kromě zábavy podpoření důvěry a spolupráce ve skupině. Programy vedou vyškolení instruktoři s akreditovanými licencemi MŠMT. Účastníci jsou během programu pojištěni pro případ úrazu.

Sportovní aktivity
Nejsme organizace, která kopíruje aktivity od svého okolí. My nabízíme vlastní způsob prožití zábavy prostřednictím nevšedních sportovních her, jako jsou famfrpál, catchball, limeriky, míčové kombo nebo pevnost boyard. Všechny tyto aktivity si totiž vytváříme sami, a snažíme se je uplatnit na školních výletech a dalších zážitkových kurzech. Vy se můžete těšit na program plný soutěží ve sportovním duchu.

www.atmosfera-zs.cz


Navázání spolupráce s organizací POKOS

Ministerstvo obrany prostřednictvím organizace POKOS organizuje podpůrné programy pro žáky a učitele základních škol. Hlavní náplní je Přípravu Občanů K Obraně Státu formou praktické výuky první pomoci, besed a diskuzí, ukázek vojenské techniky, výzbroje a výstroje příslušníků Armády ČR, které vedou vojáci. Pro učitele ZŠ připravují akreditovaná školení.

www.pokos.army.cz | www.twitter.com/pokos_army_cz | www.facebook.com/pokos.army.cz

Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek
a neunikne Vám žádná akce.Mám zájem o akce pro:
www.amfikbukovina.cz | 2017